DİJİTAL ÇAĞDA

Kariyer ve Yetenek Kongresi

Dijital Çağ’da Kariyer ve Yetenek Kongresi’20, İstanbul Teknik Üniversitesi ve İTÜ Kariyer Merkezi’nin ev sahipliğinde, 18 Şubat 2020 tarihinde İTÜ Ayazağa Kampüsü Süleyman Demirel Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek.

Dijital Çağ’da Kariyer ve Yetenek Kongresi’19 da ele alınan konuların devamı olarak hazırlanan ve Dijital dönüşüm ve Endüstri 4.0 ile birlikte ulaşılan yeni seviyede, insanların, nesnelerin ve sistemlerin birbirleri ile bağlantısı etkin bir şekilde işlenmeye devam edecek.

Dijital Çağda Kariyer ve Yetenek Kongresi’20 “Z Kuşağı ve Ötesi” mottosu ile ulaşılacak bu yeni seviyenin büyüme, istihdam, kariyer, yatırımlar, yetenek yönetimi, iş dünyası, akademi dünyası ve devletler için getireceği fırsatlar ve sorumluluklar neler olacaktır? Bu çevrelerin, dijitalleşen çalışma hayatından ve Z Kuşağından beklentileri neler olmalıdır? gibi soruların yanıtlarını arayacak. Kongrede; Yetenek Kazanımında Dijital Dönüşüm, Yetenek Geliştirmede Dijital Dönüşüm, Dijital Çağda Çeşitlilik ve Kapsayıcılık, Dijital Çağda İşveren Markası, Yetenek ve Kariyer Yönetiminde Sosyal Medya Kullanımı, Yetenek ve Kariyer Yönetiminde İnovasyon ve Yeni İş Modelleri, Dijital Çağda Liderlik ve Geleceğin Meslekleri, Z kuşağı ile oluşan yeni kariyer anlayışı gibi konu başlıları ele alınacak.

Dijital çağ ve Endüstri 4.0 hakkındaki en büyük iki kaygıdan biri güvenlik iken, diğeri de teknolojik gelişmelerle paralel robotik sistemlerin yaygınlaşması sonucunda iş kaybı yaşanması ve kariyer planlamalarındaki belirsizlik olarak karşımıza çıkıyor.

Ama bu değişim sürecinde yeni ve çok çeşitli fırsatların da ortaya çıktığı Endüstri 4.0 yatırımlarının kısa vadede yüzde 6 istihdam artışı sağlayacağı, uzun vadede ise başta BT ve mekatronik alanlarında olmak üzere nitelikli iş gücü talebinin ciddi düzeyde artacağı öngörülüyor. Bu beklentiler gerek devletlerin gerekse bireylerin eğitim sisteminden beklentilerini de değiştirmesi kaçınılmaz olacaktır.

Teknoloji ve dijital dönüşüm sürecinde insan kaynakları ile ilgili yayınlanan uluslararası raporlarda, gelecek beş yılda büyük şirketlerin faaliyetlerini dijitale dönüştürmek için yüzlerce milyon dolarlık (bazılarının ise bir milyar dolardan fazla) yatırımda bulunacağına işaret etmektedir. Bu yatırımlar, hiç şüphesiz yüksek kalibreli dijital rollerin işe alımını da kapsamaktadır. Çalışma ayrıca, en iyi dijital yeteneği kendine çekmenin şirketlere yatırımlarında %20-30’a varan tasarruf sağlayabileceğini de açıklıyor. Türkiye’de işverenler bu gelişme karşısında nasıl reaksiyon gösterebilir ve kuruluşları için en iyi dijital ve çağın yeteneğini nasıl keşfedebilir- işe alabilir? İşte bu ve buna benzer soruların cevapları Dijital Çağ’da Kariyer ve Yetenek Kongresi’20’de.

Dijital Çağ’da Kariyer ve Yetenek Kongresi’20 destek ve katkı vermek isteyen, reel sektör firmaları, akademisyenler ve geleceğin iş insanlarının katılımına açık serbest bir platformdur.

DÜZENLEME KURULU

 • Hatice Camgöz Akdağ
  Doç. Dr. Hatice Camgöz Akdağ

  Başkan

 • Çiçek Ersoy
  Dr. Öğr. Üyesi Çiçek Ersoy

  Eş Başkan

 • Başar Öztayşi
  Doç. Dr. Başar Öztayşi
 • Sezi Çevik Onal
  Doç. Dr. Sezi Çevik Onal
 • Tuğçe Beldek
  Ar. Gör. Tuğçe Beldek
 • Kemal Konyalıoğlu
  Ar. Gör. A.Kemal Konyalıoğlu

DANIŞMA KURULU

 • Lütfihak Alpkan
  Prof. Dr. Lütfihak Alpkan
 • Alp Üstündağ
  Prof. Dr. Alp Üstündağ
 • Deniz Tunç
  Doç. Dr. Deniz Tunç Alp
 • Ulaş Baysal
  Dr. Öğr. Üyesi Ulaş Baysal
 • Tuba Kosova
  Dr. Tuba Kosova

KONFERANS PROGRAMI

* Yetenek Kazanımında Dijital Dönüşüm
* Yetenek Geliştirmede Dijital Dönüşüm
* Dijital Çağda Çeşitlilik ve Kapsayıcılık
* Dijital Çağda İşveren Markası
* Yetenek ve Kariyer Yönetiminde Sosyal Medya Kullanımı
* Yetenek ve Kariyer Yönetiminde İnovasyon ve Yeni İş Modelleri
* Dijital Çağda Liderlik ve Geleceğin Meslekleri
* Z kuşağı ile oluşan yeni kariyer anlayışı

18 Şubat 2020 | 18 February 2020

KOLTUĞUNUZU ŞİMDİ AYIRTIN
Not: İTÜ mensubu ve öğrencileri için kayıt yaptırmak zorunludur. Dijital Çağda Kariyer ve Yetenek Kongresi İTÜ mensubu ve öğrencileri için ücretsizdir!.
KATILIM ÜCRETLERİ
ASİSTAN ÖĞRENCİ

ASİSTAN ÖĞRENCİ

Konferans Kayıt Ücreti50 TL

Kayıt Olmak İstiyorum
ÖĞRETİM ÜYESİ

ÖĞRETİM ÜYESİ

Konferans Kayıt Ücreti100 TL

Kayıt Olmak İstiyorum
FİRMA TEMSİLCİSİ

FİRMA TEMSİLCİSİ

Konferans Kayıt Ücreti400 TL

Kayıt Olmak İstiyorum
Katılım Bedeli İçin Banka Hesap Bilgileri
HESAP ADI BANKA / ŞUBE IBAN
SİMİN GÖZDEM SAPMAZ ERGÜN
ME KURUMSAL ETKİNLİK, DANIŞMA, PROJE YÖNETİM ve EĞİTİM HİZMETLERİ
GARANTİ Bankası / Kızıltoprak Şubesi TR 61 0006 2000 7190 0006 2972 45

DESTEKLEYEN KURULUŞLAR

 • İstanbul Teknik Üniversitesi
 • Kariyer Merkezi

SPONSORLAR

 • Yeni Nesil İş Platformu
  PLATİN SPONSOR